Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Derneği

2006 yılının Kasım ayında ilçemizin spora gönül veren spor sevdalısı amatör spor kulüplerimizin başkanları ve yöneticileri aracılığı ile kurulmuş olan MASK ilçemizde bulunan tüm Amatör Spor Kulüpleri Başkanlarını da yönetiminde barındırmaktadır.

Misyon

MASK olarak misyonumuz; Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin kendi ilçelerinde ve mahallelerinde bulunan spor kulüplerinin sportiv faaliyetlerine sorunsuz bir şekilde katılmalarını sağlamak amacı ile bünyemizde bulunan spor kulüplerimizin bürokratik ve ekonomik sorunlarını gidererek belli bir yıllık program dahilinde sistemli bir spor hayatı anlayışını ilçe yaşayanlarımıza sunmaktır.

1 Profesyonel 17 Amatör olmak üzere ilçemizde toplam 18 spor kulübü faaliyetlerini sürdürmekte olup 17 Amatör Kulüp bünyemizde yer almaktadır.

2006 yılından bu yana her ayın ilk haftası MASK olarak yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantıları aracılığı ile Maltepe Belediyesi, Kaymakamlık ve İlçe Spor Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde sportiv faaliyetlerimizi yürütmeye çalışmaktayız..

spor

Hedef

İlçemizde bulunan 18 mahalle de de tesisi ve gerekli imkanları sağlanmış 1 kulüp.